Darmowa dostawa od 300,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jak dobrać biustonosz? Sprawdź, jak idealnie dobrać rozmiar stanika.

2021-03-11
Jak dobrać biustonosz? Sprawdź, jak idealnie dobrać rozmiar stanika.

Większość kobiet, kupując biustonosz, myśli raczej o stylu, a nie o rozmiarze. Biustonosze damskie to jeden z najbardziej złożonych rodzajów bielizny, jaka kiedykolwiek powstała. Biustonosz oddziałuje na naszą postawę, nastrój, a także wygląd ubrań. Żaden inny element garderoby nie odgrywa tak ważnej roli.

Wielkość biustu, kondycja może ulegać zmianie na skutek diet, ćwiczeń, karmienia piersią, zmian hormonalnych. Spora część pań myśli, że ich biustonosz pasuje, podczas gdy jest zupełnie inaczej. Co zrobić, by to zmienić? Z pomocą przychodzi brafitterka. Brafitterka to profesjonalna, wykwalifikowana specjalistka w zakresie doboru bielizny. Pomoże znaleźć odpowiedni rodzaj i rozmiar bielizny. Uwzględnia przede wszystkim sylwetkę, jak również indywidualne preferencje i gust.

 

 Jak dobrać stanik?

Pierwszą kwestią, jest to, że długość obwodu oraz wielkość miseczek się uzupełniają. Są ze sobą powiązane. Istnieją dwa podstawowe elementy rozmiaru: obwód pod biustem (np. 70,75,80) oraz wielkość miseczki (np. A, B, C). Obwód pod biustem łatwo zmierzyć. Określenie wielkości miseczki jest bardziej skomplikowane.

Jak zmierzyć rozmiar biustonosza?

Obwód pod biustem. Weźcie do ręki centymetr krawiecki i owińcie się nim. Miarka powinna znajdować się na tej samej wysokości pod piersiami i na plecach. Zmierzcie obwód klatki piersiowej dokładnie pod biustem. Ramiona powinny być swobodnie opuszczone. Rozmiar zmienia się co 5 cm. Wybierzcie rozmiar z „niższej” piątki (jeżeli macie w obwodzie 73 cm, wybierzcie rozmiar 70)

Rozmiar miseczek. Stojąc w pozycji wyprostowanej, z ramionami wzdłuż tułowia, zmierzcie obwód w najszerszym miejscu. Mniej więcej na wysokości brodawek. Centymetr powinien być na tej samej wysokości zarówno na plecach, jak i na piersiach. Następnie odczytajcie rozmiar. Odejmijcie obwód pod biustem od obwodu wokół biustu. Różnica odpowiada wielkości miseczki. Kolejne rozmiary miseczek różnią się od siebie o dwa centymetry.

  • Miseczka A: różnica 12 centymetrów
  • Miseczka B: różnica 14 centymetrów
  • Miseczka C: różnica 16 centymetrów
  • Miseczka D: różnica 18 centymetrów

Jeżeli mieni się Wam w oczach od tych wszystkich liter, nie przejmujcie się. Nie wy jedne jesteście zdezorientowane. Nie musicie uczyć się tego na pamięć. Zarówno w sklepie stacjonarnym, jak i sklepie online profesjonalna obsługa chętnie pomorze i doradzi.

 

Na co zwrócić uwagę dobierając biustonosz?

Obwód. Mierząc biustonosz przed zakupem, zawsze zapinajcie pas na najluźniejszą (najbardziej zewnętrzną) haftkę. Dlaczego? W zależności od materiału staniki mogą rozciągnąć się na skutek noszenia i prania. Pozwoli to „zmniejszyć” obwód z biegiem czasu. Pas powinien być dość obcisły przy zapięciu na pierwsze haftki. Powinien być mniej więcej na równi z dołem fiszbin umieszczonych z przodu. To w dużej mierze od obwodu pod biustem zależy to, jak biust będzie podtrzymywany. Dobrze dobrany obwód nie powoduje ucisku i dyskomfortu w czasie oddychania. Nie podnosi się do góry, zachodząc na łopatki.

Miseczki. Czy biust wylewa Wam się z miseczek od góry lub po bokach? Jeśli tak, mogą być za małe. Spróbujcie większych. Jeżeli miseczki się marszczą, sięgnijcie po mniejszą lub wybierzcie mniejszy obwód pod biustem. Cała pierś powinna wypełnić miseczkę. Dobrze dopasowana miseczka nie uciska piersi, nie wpija się w dekolt, nie odstaje.

Fiszbiny. Ich zadaniem jest rozdzielenie piersi oraz podtrzymanie. Prawidłowo dopasowane fiszbiny powinny leżeć płasko pod piersiami, równolegle do pach. Dobrze dobrana fiszbina powinna okalać pierś i nie odstawać na mostku. Powinny pozostać na miejscu w czasie unoszenia ramion. Istotny jest również stabilnie dopasowany pas obwodu, który przytrzyma je na miejscu.

Mostek. Jest to część biustonosza, łącząca ze sobą miseczki. Mostek powinien przylegać płasko do klatki piersiowej pomiędzy piersiami. W zależności od fasonu może mieć różne rozmiary i kształty. Na przykład niektóre biustonosze usztywniane mają niski mostek, a przy pełnych miseczkach wyższy.

Ramiączka. Technicznie rzecz biorąc, ramiączka zapewniają tylko dodatkowe wsparcie podtrzymania piersi. Mimo to powinny dobrze leżeć. Powinny spoczywać płasko na ramionach. Jeżeli się wrzynają, poluzujcie je. Jeżeli ramiączka zsuwają się, postarajcie się je lepiej naprężyć. Wypróbujcie akcesoria do biustonoszy takie jak np. klips ściągający, który zapobiega spadaniu ramiączek.

Dobrze dobrany biustonosz pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie i zdrowie. Prawidłowo dopasowany rozmiar stanika zapewnia wygodę przez cały dzień, bez konieczności poprawiania go. Kształtuje piersi i kreuje gładką linię pod ubraniem. Doskonale podnosi biust, zachowuje proporcje sylwetki i dodaje pewności siebie. Biustonosz, który leży jako tako, jest niewystarczający. Biustonosz musi być idealny.

 

 

 

 
 

 

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2021
pixel